У 1 частині підручника вводяться трицифрові числа. Учні не тільки знайомляться з нумерацією трицифрових чисел, їх додаванням і відніманням, а й фактично засвоюють таблицю множення одноцифрових чисел. За завданням учителя вони повинні вміти проговорювати усно в достатньо швидкому темпі перші

10 кратних будь-якого одноцифрового числа. Розв’язу­ються складені задачі на додавання і віднімання у 2-3 дії.

У 2 частині формуються уявлення про важливі загальнонаукові поняття: “операція”, “обернена операція”, “програма дій”, “алгоритм”, які набувають особливого значення у зв’язку з комп’ютерізацією навколишнього світу і подальшим впровадженням інформатики у школу. В учнів формується узагаль­нений погляд на додавання і віднімання як на взаємообернені операції. Вони вчаться “читати” й самостійно складати блок-схеми неважких алгоритмів. Це дозволяє розширити клас цікавих для дітей завдань, у процесі розв’язання яких ефективно відпрацьову­ються обчислювальні навички та одночасно засвоюєть­ся азбука спілкування з комп’ютером.

При обговоренні питання про порядок виконан­ня операцій у виразах розкривається необхідність використання дужок на позначення цього порядку. Виводиться сполучна властивість додавання, правила віднімання числа з суми і суми з числа, які використо­вуються потім для раціоналізації обчислень.

У 3 частині підручника розкривається зміст множення і ділення. Учні повинні глибоко усвідомити доцільність уведення нових дій для розв’язання практичних задач, необхідність побудови й запам’я­товування таблиці множення. Більш детально роз­глядається прямокутник і його властивості. Учні знайомляться з правилами обчислення площі та сторони прямокутника, що дозволяє наочно ілюструвати взаємозв’язок між множниками і добутком. Таким чином, усі пов’язані між собою приклади на множення й ділення об’єднуються єдиною графічною моделлю, а значить, легше засвоюються.

Вивчається таблиця множення на 2-7. Розгляда­ються окремі випадки множення й ділення з 0 і 1.

У 4 частині підручника розглядаються всі випадки табличного множення і ділення, а також найпростіші рівняння з множення та ділення, уводяться задачі на кратне порівняння, збільшення і зменшення в декілька разів, вивчаються правила порядку арифметичних дій у виразах без дужок і з дужками. На підставі наочних геометричних моделей установлюються властивості множення (переставна, сполучна, розподільна) та правило ділення суми на число, за допомогою яких виводяться алгоритми позатабличного множення і ділення, розглядається ділення з остачею. Уводиться поняття кола, його радіуса і діаметра.

Велика увага приділяється розвитку варіативності мислення.

Уведення числа 1000 дозволяє розглянути нові одиниці довжини (кілометр, міліметр) і об’єму (кубічний сантиметр, кубічний дециметр, кубічний метр), а також деякі співвідношення між ними. Установлюється правило обчислення об’єму прямокут­ного паралелепіпеда.