26 травня 2022 року відбулося заключне  онлайн-заняття  майстер-класу  Кальчук Марії Іванівни, вчителя початкових класів академічного ліцею № 1 Української міської ради Обухівського району Київської області  з теми «Діяльнісний  підхід до вивчення української мови  за педагогічною технологією «Росток»».

Третє заняття проходило  на тему «Освітня технологія «Росток» – діяльнісна технологія: фестиваль творчості».

У роботі майстер-класу взяли участь: Ткаченко Любов Петрівна,  координатор  майстер-класу,  завідувач відділу початкової  освіти  КНЗ  КОР Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів; Пушкарьова Тамара Олексіївна, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук,  професор,  начальник відділу проєктної діяльності Інституту модернізації змісту освіти;   вчителі  Київської області та інших областей України.

 На занятті  було розкрито головні методи організації діяльнісної технології та надана можливість вчителям  обмінятися досвідом  у застосуванні  діяльнісного підходу  до вивчення української мови за педагогічною технологією «Росток». Так, наприклад, Рощупкіна Віра Петрівна презентувала свої творчі роботи з діяльнісного  підходу до вивчення української мови й поділилася досвідом  щодо збагачення словникового запасу слів з використанням «Словникового кола». Корж Клавдія Іванівна – розповіла про активну участь учнів у проведенні нетрадиційних уроків та продемонструвала мовні ігри,  які  проводить із школярами. Ткаченко Віра Петрівна поділилася досвідом  у написання висловлювань  в «Щоденнику вражень», використовуючи відео про Україну.

 Учасники майстер-класу відзначили ефективність  підручників, матеріали у яких допомагають вчителям  у проведенні уроків, а запропонована структура  не обмежує  їх творчість. Варіативність завдань, які є у зошитах-підручниках, дають можливість знайти матеріал, що відповідають рівню учнівських здібностей, зацікавлюють та мотивують  школярів до вивчення української мови.

 

Детальніше про захід: https://rostok.org.ua/master-klas_ukr_mova/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment