Автори Пушкарьова Т.О., Рибалко О.О.

Навчальний посібник «Інформатика» для 1 класу розроблений у двох частинах і має гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 26.06.2018 № 22.1/12-Г-431. Посібник спрямований на формування відповідних інформатичних компетентностей. Зазначений посібник відповідає «Освітній програмі початкової школи. Цикл І» (авт. Пушкарьова Т.О.).

Предмет «Інформатика» в 1 класі за педагогічною технологією «Росток» орієнтований на процес формування навичок користувача електронними пристроями, виходячи з вікових та індивідуальних особливостей, інтересів учнів, що дозволяє їм отримати досвід маніпулювання віртуальними об’єктами; оволодіння первинними технологічними навичками  роботи з об’єктами певної операційної системи; розвитку комунікативної компетентності під час творчої діяльності.

Перша частина посібника включає дві теми: «Інформація» і «Комп’ютер».

У процесі вивчення теми «Інформація» учні дізнаються, звідки отримують інформацію, як вона передається і як її використовують. У процесі вивчення теми «Комп’ютер» учні набувають знань про основні частини комп’ютера, знайомляться з правилами користування комп’ютером, опановують початкові навички роботи з комп’ютером.

Друга частина посібника включає п`ять тем: «Послідовність подій і дій», «Об’єкт і група об’єктів», «Малюю на комп’ютері. Графічні редактори», «Інтернет», «Завдання для майбутнього програміста».

Вивчення теми «Послідовність подій і дій» покликане сприяти розвитку в учнів алгоритмічного мислення; учні навчаються обґрунтовувати послідовність подій, визначати порядок дій.

У процесі вивчення теми «Об’єкт і група об’єктів» учні визначають схожі та відмінні ознаки об`єктів і групують  їх за схожими ознаками.

Вивчення теми «Малюю на комп’ютері. Графічні редактори»  базується на практичній образотворчій діяльності учнів з використанням електронних пристроїв.

У процесі вивчення теми «Інтернет» учні засвоюють правила безпечної поведінки в мережі Інтернет, дізнаються про свої права та вчаться знаходити потрібну інформацію в мережі Інтернет.

Виконання вправ з теми «Завдання для майбутнього програміста» покликане сприяти формуванню і розвитку логіко-алгоритмічного мислення молодших школярів.

Основне завдання посібника – формування інформаційно-комунікаційної компетентності та інших ключових компетентностей, здатності до розв’язання проблем з використанням цифрових пристроїв, навичок безпечної та етичної діяльності в інформаційному суспільстві.