6 квітня 2012 року Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з відділом освіти Васильківської районної державної адміністрації провели Всеукраїнський науково-практичний семінар “Пропедевтичне вивчення української мови у 1 класі за науково-педагогічним проектом “РОСТОК”. Практичне ознайомлення зі смислорозрізнювальною роллю звуків”.

Захід було проведено на базі навчально-виховного комплексу “Ковалівська гімназія” (с.Ковалівка Васильківського району Київської області). Даний навчальний заклад є інноваційним, що передбачає цілісний всебічний розвиток особистості. НВК “Ковалівська гімназія” складається з дошкільного навчального закладу, центру художньо-естетичного виховання, де діти мають можливість займатися музикою, відвідувати заняття студії образотворчого мистецтва, фітодизайну й лозоплетіння, хореографічної студії. До складу комплексу входить  загальноосвітня школа, гімназія і спортивна школа.

Участь у семінарі взяли вчителі початкових класів, які працюють за науково-педагогічним проектом “РОСТОК”, з Дніпропетровської, Запорізької , Київської, Сумської областей та міста Києва.

З вітальним словом перед учасниками виступили Гейко Ірина Миколаївна, начальник відділу освіти Васильківської РДА повідомила про рівень розвитку району, надала коротку характеристику інноваційних проектів, до яких залучені школи району: «Крок за кроком», «Росток», «Інтелект України». Бондаренко Людмила Анатоліївна, директор НВК “Ковалівська гімназія”, розповіла про історію школи та запросила учасників на екскурсію школою. Воронцова Емілія Валеріївна, начальник відділу науково-педагогічних технологій і проектів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, розповіла про зміни, що відбулися у навчальних планах НПП Росток відповідно до нового державного стандарту. 6 квітня 2012 року нові навчальні плани НПП Росток було затверджено наказом МОНмолодьспорт.

Зі змінами та нововведеннями у Державному стандарті початкової освіти та навчальних програмах для початкових класів ознайомила присутніх Тарнавська Світлана Степанівна, науковий співробітник відділу науково-педагогічних технологій і проектів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Автор програми та підручників з української мови для початкових класів, розроблених за науково-педагогічним проектом “РОСТОК”, Кальчук Марія Іванівна презентувала нові програми з письма та читання для 1 класу. Зазначені програми відповідають новим вимогам загальної шкільної освіти з української мови – формування й удосконалення умінь і навичок учнів для оволодіння українською мовою в усній і письмовій формах. Практичним втіленням наукових ідей автора програми став відкритий урок у першому класі, на якому вчитель української мови Джура Олена Петрівна опрацювала з дітьми тему “Смислорозрізнювальна роль звуків у мові”, що є вагомою пропедевтичною підготовкою до вивчення української мови у початковій школі.

Учасники семінару обмінялися досвідом роботи за науково-педагогічним проектом “РОСТОК”. Під час семінару було вирішено розширення формату роботи постійно діючого семінару для опрацювання навчальних програм та змістового наповнення уроків, а також створення бази відкритих відео-уроків, презентацій на сайті НПП “РОСТОК”.