1 липня 2013 року у рамках проведення науково-практичного семінару за програмою «Росток» було підбито підсумки першого конкурсу-огляду відео робіт. З 25 квітня по 20 червня 2013 року представники загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічним проектом «Росток» надсилали відео матеріали у вигляді відеоролика або відеоряду, який розповідає про науково-педагогічний проект «Росток» та популяризує його, за номінаціями: «Кращий відеоролик», «Краща відео програма або відеофрагмент, «Кращий електронний освітній ресурс». Матеріали супроводжувались текстом, музикою, титрами, містили інтерв’ю з вчителями, учнями та їх батьками.
На розгляд журі конкурсу надійшло 94 роботи з 17 регіонів України (АРК, 14 областей, м. Київ, м. Севастополь). Найбільш активними стали представники з Київської (16 робіт), Дніпропетровської (15 робіт) та Донецької (13 робіт) областей.
Метою огляду є розвиток творчої індивідуальності та професійної компетентності вчителів, опанування освітянами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
І місце виборов педагогічний колектив спеціалізованої школи № 67 еколого-економічного профілю Дніпропетровської міської ради за представлений досвід роботи школи щодо розвитку творчої особистості методами розвивального навчання комплексної програми «РОСТОК» у системі еколого-економічного виховання.
ІІ місце посів педагогічний колектив загальноосвітньої школи № 1 м. Українка Обухівського району. У матеріалі проаналізовано особливості роботи з навчально-методичним забезпеченням НПП «Росток», презентовано досвід системного впровадження, надано інтерв’ю з учасниками Проекту.
ІІІ місце отримали вчителі початкових класів Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Дмитра Івановича Турбіна за відеоролик «Урок з навколишнього світу в 2 класі “Такі різні дощі» за діяльнісною технологією з прекрасно підібраним ілюстративним та звуковим рядом.
Журі відзначило високий професіоналізм, творчий підхід та глибоке розкриття теми у роботах учасників. Кращі матеріали конкурсу-огляду буде розміщено на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти http://iitzo.gov.ua/ та у спільноті користувачів Ростка на сайті http://www.rostki.com.ua/.
П’ять авторів та авторських колективів, які підготували цікаві електронні освітні ресурси, методичні матеріали для гурткової роботи тощо, отримали запрошення до співпраці.
НПП «Росток» виділяє кошти на публікацію та тиражування після доопрацювання матеріалів, які можуть використовуватися у навчальному процесі.
Ласкаво просимо до творчого колективу «ростків»!
Враховуючи високий інтерес педагогів до участі у конкурсі-огляді за науково-педагогічним проектом «Росток» прийнято рішення щорічно проводити його з вересня 2013 року. Проміжні результати буде оголошено під час проведення науково-практичних семінарів за науково-педагогічним проектом «Росток» протягом 2013-2014 навчального року.
Про умови участі та вимоги до матеріалів на конкурс можна дізнатися на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти http://iitzo.gov.ua/, у спільноті користувачів Ростка на сайті http://www.rostki.com.ua/ та за телефоном (044) 248-24-16.