В  умовах  розвитку інформаційного суспільства та при наявності різних викликів сучасного життя перед педагогами постає завдання пошуку шляхів в успішному навчанні сучасного «Z» покоління. Відповідно виникають актуальні питання: як учителям початкових класів його виконати, а особливо у першому класі? Які зміни потрібно вносити у методики навчання та викладання? Які  підручники  при цьому можуть бути найефективнішими? Яка роль новітніх інформаційних та комунікативних технологій?

Саме ця проблема і розглядалась 18 лютого  2021 року на другому обласному майстер-класі  Кальчук Марії Іванівни,  учителя-методиста Академічного ліцею № 1 Української міської ради  Обухівського району Київської області,  з теми «Електронний підручник,  інтерактивні уроки та їх ефективність за освітньою технологією «Росток»». Координувала підготовку та хід  проведення   онлайн-заняття, Любов Ткаченко, завідувач відділу початкової освіти  КНЗ  КОР «КОІПОПК».   

 У занятті взяли участь Пушкарьова Тамара Олексіївна, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук,  професор,  начальник відділу проєктної діяльності ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” МОН України та Громська Олена Іванівна, методист вищої категорії відділу проєктної діяльності ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” МОН України, розробник електронних уроків, які висвітлили питання  ролі електронного навчання за технологією Росток й  наявності е-платформа “Росток».

На майстер-класі було продемонстровано приклади контенту  наявних електронних підручників з математики і з навколишнього світу та представлено контент з  української мови для першого класу. Учасники онлайн-заняття не лише Київської, а й інших областей України мали  можливість ознайомитися із впровадженням на практиці електронних підручників та  переконатися в актуальності представлених сучасних засобів навчання для реалізації якісної освіти в сучасних умовах реформування початкової школи,  які  здатні забезпечити ефективне навчання школярів в режимі самоосвіти,  сприяти  активному використанню можливості діяльнісної технології та підвищення  професійної майстерності викладання української мови.  Також у ході онлайн-заняття педагоги мали можливість отримати відповіді на актуальні для них питання.

Тому, усвідомлюючи  актуальність висвітленої теми, ефективність використання електронних підручників, учасниками майстер-класу було прийнято рекомендації щодо активної участі у  розробленні мультимедійного та інтерактивного контенту (дидактичні вправи, завдання, тести, інтерактивні уроки) для підручників з української мови за освітньою технологією «Росток».

Учасники обласного майстер-класу висловили вдячність за висвітлення актуального  питання щодо використання електронних підручників Е-платформи «Росток» та  цінність розробки їх з української мови, як мультимедійного засобу навчання в сучасному інформаційному суспільстві.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment