НОВИНИ

Метою початкового курсу мовно-літературної освіти  у початковій школі є розвиток особистості дитини засобами різних видів мовленнєвої діяльності, формування комунікативної та читацької компетентностей; розвиток здатності спілкуватися українською мовою, послуговуватися нею в особистому житті; розвиток емоційно-чуттєвого досвіду, мовленнєво-творчих здібностей. Тому для досягнення поставленої мети програма з читання за технологією навчання Росток (програма розділена на два окремі предмети: читання, письмо), передбачає виконання таких завдань:

виховання в учнів позитивного емоційно-ціннісного ставлення до української мови, формування пізнавального інтересу до рідного слова, прагнення вдосконалювати своє мовлення; розвиток мовлення, уяви; формування повноцінних навичок читання, уміння брати участь в інсценізаціях; ознайомлення учнів з українськими народними казками, які відповідають віковим особливостям шестирічних першокласників,  формування прийомів самостійної роботи з дитячими книжками.

Виконуючи поставлені завдання, 1-А клас завершив перший етап навчання читання за підручником, який так і називається – «Вчимося читати». Навчалися читати першокласники за програмою, яка широко залучає для навчання читання українські народні казки. Це допомагає залучати до активної роботи учнів, які навчилися читати ще до школи й одночасно цікаво вчити літери української абетки. Підсумком навчання читання стало проведення уроку-свята за  вивченими літерами українського алфавіту. Так як у Ростку підручник називаються «Читаночка», то відповідно й свято назвали «Свято Абетки». До такого уроку всі старанно готувалися. Учні на уроках читання вибрали улюблену літеру й вивчили вірші про неї. Інтегровані уроки з мистецтва дали можливість вивчити пісні про літери, абетку, намалювати малюнки про літери і виготовити власні міні-книжечки; навчитися інсценізувати казки, підготувати костюми, інтер’єр для них. Батьки потурбувалися зробити приємне: подаруночки-книжечки.  І ось 4 грудня урок-свято було проведено цікаво і радісно: учні розповідали вірші, співали пісні, інсценізували українські народні казки «Колобок», «Колосок», «Котик і Півник», «Лисичка і Журавель», «Ріпка», «Вовк і семеро козенят», «Рукавичка».

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment