Сучасне онлайн-навчання створює багато проблем і незручностей під час навчання учнів у початковій школі. Однак розвитку творчих можливостей є всі умови, працюючи за підручниками Тамари Олексіївни Пушкарьової Навколишній світ.

Так у перші дні навчання  в учнів була прекрасна нагода адаптуватися до  через  їх творчий звіт про онлайн-мандрівки, які вони здійснювали влітку. Це завдання учні продовжили виконувати ще з 2 класу, вивчаючи тему «Мандрівка світом». Діти в оригінальній формі захоплено представляли досліджені країни світу, а на уроках читання розширювали знання про навчання учнів у цих країнах. Так вдало з’явилася нагода інтегрувати вивчаючий матеріал.

У третьому класі,  під час вивчення тем  «Спогади про літо», «Прощання з літом», учні також змогли проявити свою творчість, креативність. Так уже в першій  частині підручника учням було запропоновано багато творчих завдань, а вчителю –  застосовувати активні методи навчання: драматизацію, сюжетні ігри, з широким залученням засобів літератури, мистецтва, народної творчості. Вдало підібрані вправи в підручнику, осмислене читання віршів, розфарбовування  малюнків із завданням, складання казок про відхід літа, придумування власних римованих рядків тощо,  допомагали учням уявляти себе в ролі поетів,  худож­ників, дослідників та  формулювати й висловлювати власні думки. На уроках можна було побачити  палітру учнівської творчості: для інсценізації  власних історій діти використовували овочі, фрукти, власні іграшки; активно приймали участь у конкурсі декламаторів, складали власні  вірші; малювали малюнки й представляли їх; співали пісні про літо тощо.  Під час проведення підсумкового уроку-свята «Прощання з літом», третьокласники власну творчість об’єднали в спільну казку й  захоплено її зіграли. Подарунками казковому літу  було обрано  пісні, танці, гру на музичних інструментах, яку  виконували безпосередньо на онлайн-уроці або підготували відео. Урок пройшов цікаво, ефективно та з прекрасною нагодою представити школярам свої творчі можливості.

Тож дякуємо Тамарі Олексіївні за чудовий підручник, який дає багато можливостей для розвитку дитячої креативності й творчості, навіть під час онлайн-навчання.

 

 Український ліцей № 1  Київська область  Обухівський район

 

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment